30 Mayıs 2009 Cumartesi

BüyümekZamanıŞimdi


küçük bi çocuk var şimdi ellerimde. isterdim ki mekanımız deniz kenarı olsun, daha turuncu seviyim onu. içimiz dingin olsun, bize denyoluk yapanları uzakta bırakalım. sonra saklanalım, ayrılık bizi bulmasın!!! bulamasın işte, hatta en garantisinden ayrılığın gözünü oyalım kimselere bulaşmasın=))

küçük bir çocuk var şimdi ellerimde. terkedilmeye sevmekten daha alışkın. ona bi demet "güven" aldım, verdim, bu ne diye sordu, açıkladım. ağladı. bir ekmeği böldüğünde diğer yarısını poşete geri koymaya alışkın bir tarihçe bendeki. ama dedim. bak dedim. oluyomuş demek ki dedim. dudağının kenarındaki küfürü yaladı.

küçük bir çocuk var şimdi ellerimde. bıçağı kendine tanrıça yapmış bir küçük adamdı. sapında geçmişi, ucunda geleceği yatıyordu. ucunu bana çevirdi şimdi. geleceğim canımı acıtıyor sevgili!

küçük bir çocuk var şimdi ellerimde. aldım okşadım, öptüm, sevdim alabildiğine, dişlerimi gıcırtarak, her yanını morartarak...isterdim ki şimdi onla anaokulunda olalım. benim çişim gelsin, utaniyim söyleyemeyim, o alsın beni wc'ye uçursun, kahramanım olsun! isterdim ki, karanlıktan korkan ben bütün ışıkların söndüğü bi yerde bile karanlık bulamayayım...isterdim ki onun korkularına veremediği anlam olayım!

Küçük bir çocuk vardı ellerimdeBiraz çocuk biraz adam biraz hiçtiEllerinde yasli zaman demetleriDaha önce denenmemis yeni bir yol seçti...

1 yorum:

zizu1912 dedi ki...

büyümek ne büyük dert..